MÜŞTERİ HİZMETLERİ +90 332 324 48 48

HABER & DUYURULAR

Regaip Kandiliniz Kutlu Olsun

Genel Müdürümüz Okay TINKIR `ın Regaip Kandili kutlama mesajı.

Dinimizde bu gece bolluk ve bereket gecesidir. Yüce Allah`ın kullarına bol bol rahmet ve hibede bulunduğu dini hayatımıza canlılık katan bu aylar, aramızda insani değerlerin ve ahlaki erdemlerin artmasına, yardımlaşma ve dayanışma bilincinin çoğalmasına, inananların hayır ve iyilikte birbirleriyle yarışmasına vesile olur.

Bu gece, dinimizde üç aylar olarak bilinen, Recep ayı ile başlayıp Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Ramazan ayı ile noktalanan huzur ve maneviyat mevsimine girdiğimizin de habercisidir. Bu özel aylar ve bu ayların içinde barındırdığı mübarek gün ve geceler, bizlere, hızla geçen zamanın değerini idrak etmenin, durup düşünmenin, hayatın yoğun koşuşturması ve temposu içinde kendimize dönüp, gönül âlemine nazar kılmanın ve içe doğru bir yolculuk yapmanın imkânlarını sunar. Ayrıca Yüce Allah’a gönülden yalvararak, günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi tövbeyle arındırma, kendimizi bulma ve bilme, nefsin sonu gelmez arzu ve ihtiraslarına dur deme ve onlardan uzaklaşma imkânını bahşeder.

Bu mübarek gecede Allah’ın rahmetinin, lütfünün, ihsanının bol bol verdiği, yalvarış ve yakarışların Yüce Mevla ya sunulduğu ve O’nun rahmetinden af istenildiği umut, huzur ve müjde gecesini elimizden geldiği kadar iyi değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle İslam âleminin Regaip Kandili’ni kutluyor, insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör ve şiddetin, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzurun almasını, Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.
Çiçek Turizm’e nasıl ulaşırım?
Google maps’ten yol bilgisi almak için tıklayın!